ÕPPETÖÖ

Soovituslik lugemine


1. klass

1. S.Väljal “Jussikese seitse sõpra”
2. E. Raud “Peep ja sõnad”
3. E. Raud “Sipsik”
4. E. Niit “Triinu ja Taavi”
5. A. Reinla “Pätu”
6. E. Niit “Krõlli raamat”
7. S. Maršak “12 kuud”
8. F. Kotta “Tublid loomad”
9. J. Kunder “Suur Peeter ja Väike Peeter”
10. M. Saluste “Kuidas tekkisid aastaajad”

2. klass

1. A. Kizberg „Piibelehe-neitsi“
2. E. Raud „Ninatark“
3. J. Rannap „Nublu“
4. T. Egner „Sööbik ja Pisik“
5. O. Saar „Lõvi Lõrr ja jänes Jass“
6. A. Pervik „Paula elu“ sari
7. S. Olsson, A. Jacobsson „Sune“
8. E. Niit „Kanaema kook“
9. A. Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“
10. A. Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“

3. klass

1. Pervik „Kunksmoor“
2. Annie M.G. Schmidt „Viplala lood“
3. O. Preussler „Väike nõid“
4. Wilhelm Hauff „Väike Mukk“
5. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
6. Lindgren „Bullerby lapsed“
7. L. Tungal „Kristiina, see keskmine“
8. Lindgren „Vahtramäe Emil“
9. Lindgren „Pipi Pikksukk“
10. E. Raud „Kilplased“
11. Vennad Grimmid „Vahva rätsep“1.

4. klass

1. Jüri Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid“
2. Aino Pervik „Arabella, mererööbli tütar“
3. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
4. Erich Kästner „Veel üks Lotte“
5. Astrid Lindgren „Mio, mu Mio“
6. Hille Karm „Väike vahva vanaema“
7. Contra „Presidendi suur saladus“
8. Aapeli „Üle linna Vinski“
9. Kristiina Kass „Kasper ja viis tarka kassi“
10. Eno Raud „Kilplased“

 

Koolitunnis põhjalikuma käsitlusega kirjandus 2019/2020 õa

5. klass
1. Silvia Rannamaa „Kadri”
2. Eno Raud „Kalevipoeg“
3. Ilmar Tomuski raamat vabal valikul
4. „Marjakobar ja teisi seto muinasjutte“ üks jutt valikuliselt
5. Enn Kippel „Meelis“
6. Oskar Luts „Kapsapea“

6. klass
1. Juhan Jaik „Kaarnakivi“ 
2. Robert Louis Stevenson „Aarete saar“
3. Oskar Luts „Kevade“
4. Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“
5. Friedrick Robert Faehlmann „Müütilised muistendid“ 

7. klass
1. Katrin Reimus „Haldjatants“
2. Jüri Parijõgi „Teraspoiss“
3. Otfried Preussler „Krabat“
4. Vabalt valitud raamat „Minu …“ sarjast
5. Vabalt valitud elulugu

8. klass
1. Antoine de Saint-Exupery „Väike prints“
2. Jerome David Salinger „Kuristik rukkis“
3. Margus Karu „Nullpunkt“
4. August Kitzberg „Kauka jumal“
5. Kreutzwaldi muinasjutte

9. klass
1. Andrus Kivirähk „Rehepapp“
2. August Gailit „Toomas Nipernaadi“ 
3. Erich Maria Remarque „Läänerindel muutuseta“
4. Anton Hansen Tammsaare „Tõde ja õigus“ 1. osa
5. August Kitzberg „Libahunt“
 

Vaata neid filme!

5. kl
„Kilplased“(animafilm)
„Ruudi“
„Nukitsamees“
„Arabella mereröövli tütar“
„Sõrmuste isand. Kaks kantsi“

6. kl
„Harry Potter ja tarkade kivi“
„Kuhu põgenevad hinged?“
„Klass“
„Kevad südames“

7.kl
„Viimne reliikvia“
„Kapsapea“ (animafilm)
„Mina olin siin“
„Nimed marmortahvlil“

8. kl
„Nullpunkt“
„Jane Eyre“
„Surnud poeetide ühing“
„Kõrboja peremees“

9. kl
„November“
„Taarka“
„Libahunt“
„1944“
„Tõde ja õigus“

1. klass

1. S.Väljal “Jussikese seitse sõpra”
2. E. Raud “Peep ja sõnad”
3. E. Raud “Sipsik”
4. E. Niit “Triinu ja Taavi”
5. A. Reinla “Pätu”
6. E. Niit “Krõlli raamat”
7. S. Maršak “12 kuud”
8. F. Kotta “Tublid loomad”
9. J. Kunder “Suur Peeter ja Väike Peeter”
10. M. Saluste “Kuidas tekkisid aastaajad”

2. klass

1. A. Kizberg „Piibelehe-neitsi“
2. E. Raud „Ninatark“
3. J. Rannap „Nublu“
4. T. Egner „Sööbik ja Pisik“
5. O. Saar „Lõvi Lõrr ja jänes Jass“
6. A. Pervik „Paula elu“ sari
7. S. Olsson, A. Jacobsson „Sune“
8. E. Niit „Kanaema kook“
9. A. Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“
10. A. Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“

3. klass

1. Pervik „Kunksmoor“
2. Annie M.G. Schmidt „Viplala lood“
3. O. Preussler „Väike nõid“
4. Wilhelm Hauff „Väike Mukk“
5. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
6. Lindgren „Bullerby lapsed“
7. L. Tungal „Kristiina, see keskmine“
8. Lindgren „Vahtramäe Emil“
9. Lindgren „Pipi Pikksukk“
10. E. Raud „Kilplased“
11. Vennad Grimmid „Vahva rätsep“1.

4. klass

1. Jüri Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid“
2. Aino Pervik „Arabella, mererööbli tütar“
3. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
4. Erich Kästner „Veel üks Lotte“
5. Astrid Lindgren „Mio, mu Mio“
6. Hille Karm „Väike vahva vanaema“
7. Contra „Presidendi suur saladus“
8. Aapeli „Üle linna Vinski“
9. Kristiina Kass „Kasper ja viis tarka kassi“
10. Eno Raud „Kilplased“

 

Koolitunnis põhjalikuma käsitlusega kirjandus 2019/2020 õa

5. klass
1. Silvia Rannamaa „Kadri”
2. Eno Raud „Kalevipoeg“
3. Ilmar Tomuski raamat vabal valikul
4. „Marjakobar ja teisi seto muinasjutte“ üks jutt valikuliselt
5. Enn Kippel „Meelis“
6. Oskar Luts „Kapsapea“

6. klass
1. Juhan Jaik „Kaarnakivi“ 
2. Robert Louis Stevenson „Aarete saar“
3. Oskar Luts „Kevade“
4. Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“
5. Friedrick Robert Faehlmann „Müütilised muistendid“ 

7. klass
1. Katrin Reimus „Haldjatants“
2. Jüri Parijõgi „Teraspoiss“
3. Otfried Preussler „Krabat“
4. Vabalt valitud raamat „Minu …“ sarjast
5. Vabalt valitud elulugu

8. klass
1. Antoine de Saint-Exupery „Väike prints“
2. Jerome David Salinger „Kuristik rukkis“
3. Margus Karu „Nullpunkt“
4. August Kitzberg „Kauka jumal“
5. Kreutzwaldi muinasjutte

9. klass
1. Andrus Kivirähk „Rehepapp“
2. August Gailit „Toomas Nipernaadi“ 
3. Erich Maria Remarque „Läänerindel muutuseta“
4. Anton Hansen Tammsaare „Tõde ja õigus“ 1. osa
5. August Kitzberg „Libahunt“
 

Vaata neid filme!

5. kl
„Kilplased“(animafilm)
„Ruudi“
„Nukitsamees“
„Arabella mereröövli tütar“
„Sõrmuste isand. Kaks kantsi“

6. kl
„Harry Potter ja tarkade kivi“
„Kuhu põgenevad hinged?“
„Klass“
„Kevad südames“

7.kl
„Viimne reliikvia“
„Kapsapea“ (animafilm)
„Mina olin siin“
„Nimed marmortahvlil“

8. kl
„Nullpunkt“
„Jane Eyre“
„Surnud poeetide ühing“
„Kõrboja peremees“

9. kl
„November“
„Taarka“
„Libahunt“
„1944“
„Tõde ja õigus“